حضرت آیت الله سیدمحمد سعیدی پیش از ظهر امروز در دیدار کاروان زیر سایه خورشید که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، طی سخنانی اظهار کرد: فرزندان موسی بن جعفر علیه السلام در ایران چراغ های هدایت و کشتی های نجات برای اقشار مختلف مردم هستند و حق بزرگی به گردن ما ایرانی ها دارند.

وی با بیان اینکه در خاندان حضرت یعقوب از روی حسادت اغتشاش صورت گرفت و در نتیجه آن حضرت یوسف از خانه جدا شدند و در مصر بزرگ شدند و مسئول امور اقتصادی و معیشتی مردم مصر شدند، گفت: وقتی خبر مهار قحطی در مصر به گوش برادران یوسف رسید آنها به مصر آمدند تا کمک بگیرند و وقتی برادر خود را شناختند و به بدی های خود اعتراف کردند و پشیمان شدند حضرت یوسف با نرمی با آنها برخورد کردند و فرمودند شیطان بین ما فاصله انداخت.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با اشاره به اینکه حضرت یوسف پیراهن خود را به همراه برادران به کنعان فرستادند تا چشم های پدرشان شفا بگیرد، افزود: وقتی یک پارچه که به بدن ولی خدا خورده است چشم را بینا می کند و اغتشاشات را از بین می برد، پرچم متبرک ائمه علیهم السلام هم که در جوار اهل بیت(ع) بوده نیز به چشم ها بصیرت می دهد، اغتشاشات را فرو می نشاند و اتحاد ایجاد می کند.

وی تصریح کرد: کارکرد پرچم متبرک حرم امام رضا علیه السلام این است که اغتشاشات را از بین می برد، دعواها را کم می کند، به چشم ها بصیرت می دهد و اتحاد و ائتلاف ایجاد می کند.

آیت الله سعیدی با بیان اینکه شما خادمان کاروان زیر سایه خورشید حاملان عَلَم علی بن موسی الرضا هستید، گفت: دعا می‌کنیم تا زیر پرچم علی بن موسی الرضا علیه السلام و هدایت های رهبر معظم انقلاب مشکلات کشور حل شود و همه کشور به اتحاد و ائتلاف برسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *